Közeleg a december elseje, az adventi naptár első napja. Velem gyakran megesik, hogy november 30-án vagy december 2-án készül el az adventi kalendárium otthon. De idén időben előkészítem és nem is a szokványos ajándékokat teszem bele. Na de mi lesz benne?
A 2021-es adventi naptárunkba idén az apró meglepetések mellé közös-játék adventi kártyát fogok tenni. Becsempészek csokit, szaloncukrot, és mellé kerülnek a kártyák. Ezt bárki elkészítheti magának is, de innen letölthető. A kártyák lényege, hogy minden nap játsszunk a gyerekekkel minimum 10-20 percet. Ez lehet társasjáték, kártyázás, kincskeresés, hogolyózás. De közös főzés, mézeskalács készítés, forró csokizás, mesélés, hógolyózás, kirándulás, kézműveskedés is bekerülhet a családi programok közé.
Az a fontos, hogy együtt csináljátok. Nincs lustizás, nincs na ma már nem, mert késő van, majd holnap, ehhez nincs kedvem. Nálunk sokszor előfordul például, hogy jönnek a gyerekek nyafogva, hogy játsszunk már, de nem tudják, hogy mit akarnak. Amikor elkezdem sorolni, hogy akkor unozzunk, az nem jó, akkor társasozzunk, az nem jó. És ami még gyakori a testvéreknél, hogy nem tudnak megesgyezni, hogy ki mit akar játszani, erre is jó megoldás lesz. Ezt a kártyás rendszert ől is komolyan fogják venni, és szívesen fognak játszani, én már alig várom.
Az élmény ajándékok egyre népszerűbbek, és azt látom, hogy a gyerekek is egyre jobban értékelik. A tárgyakban már nem lelik akkora örömüket. Legalábbis nálunk, ha kapnak valamit, akkor nagyon ritka, hogy hetekkel később még előkerül, vagy tudják, hogy hova is tették, többnyire kallódik a kupiban.
A közös játék nagyon fontos kicsi kortól a gyerekek fejlődése szempontjából is. Kicsiknél szerepjátékokat is betehetsz a programok közé, például boltos játék, ovis játék, barbiezás stb.
Békés boldog adventi készülődést, és jó szórakozást kívánok!
0 hozzászólás